Dieta sportowca to profesjonalna poradnia dietetyczna.

Jesteśmy ludźmi, którzy pracują dla ludzi w przyjemnej atmosferze.

Misją Diety Sportowca jest wspieranie realizacji marzeń i potrzeb, na które wpływ ma odżywianie. Mając świadomość jak dużą rolę pełni właściwe żywienie pomagamy znaleźć właściwy sposób, który wspiera na każdym etapie życia.

Współpracujemy ze sportowcami wyczynowymi, ambitnymi amatorami sportu oraz osobami rekreacyjnie uprawiającymi sport. Jeśli zastanawiasz się, czy „jesteś sportowcem” to najpewniej tak! Jeśli choć trochę sport jest częścią Twojego życia, lub masz w planach w końcu zrealizować swoje marzenia sportowe – znalazłeś się we właściwym miejscu. Bierzemy pod uwagę zarówno aktywność fizyczną jak i zawodową – większość naszych podopiecznych to nie tylko osoby aktywne sportowo, ale także mające rodzinę i pracę na cały etat!

Kładziemy duży nacisk na stosowanie niskoprzetworzonej, prostej diety, która jest łatwa do stosowania, dzięki czemu uzyskujemy długotrwałe efekty i pozytywne zmiany na całe życie. Wierzymy, że podstawowe, proste zmiany i dopasowanie diety do stylu życia to klucz do sukcesu. Nie wierzymy w diety cud i skrajności w żywieniu. Unikamy nadmiernej ilości suplementów diety. Stawiamy na żywienie, które wspomagają tylko niezbędne suplementy i odżywki dla sportowców, wtedy, kiedy jest to konieczne.

Naszymi partnerami są uznane marki, których idea zawsze jest zbieżna z naszą – dobrze i smacznie odżywiać, a także wspierać odżywienie organizmu. 

Dorota Traczyk-Bednarek - dietetyk, psychodietetyk

 

Założycielka poradni Dieta Sportowca o wyjątkowym podejściu i pasji do zawodu.
Nie wierzy w samą dietę, ale w odżywianie, jako nieodzowny element stylu życia. 

Współpracuje od lat z osobami aktywnymi fizycznie, sportowcami oraz z sukcesami realizuje się jako psychodietetyk we współpracy osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania, które pragną wyzdrowieć i zmienić podejście do jedzenia.

Jej motorem napędowym jest chęć pomocy innym bez konieczności nadmiernej koncentracji na diecie. Uwielbia słuchać ludzi. Uwielbia swój zespół.
Naprawdę kocha swoją pracę.

Autorka książki 
Legalny Doping wyd. Publicat 2018 i podcastu To Tylko Dieta dostępnego na Spotify, iTunes, Anchor.fm oraz YouTube.

 

Prywatnie zakochana po uszy w bieganiu i kolarstwie szosowym. 

 

Patrycja Grudniewicz - dietetyk

Współpracuje zarówno z osobami, które chcą zmienić swoją sylwetkę
jak i 
poprawiać wyniki – sportowe i zdrowotne. Przyjmuje najtrudniejsze przypadki kliniczne u nas w zespole.

Dietetykiem jest nie tylko z zawodu, ale również z pasji.

Uważa, że dieta powinna być skrojona na miarę, tak by jej stosowanie było przyjemnością. Za każdym jadłospisem kryje się człowiek, którego trzeba poznać i zrozumieć żeby móc znaleźć odpowiednie dla Niego rozwiązanie.

Prawa ręka Doroty – ma tyle dobrych pomysłów, że głowa mała.
Jeśli byśmy je zrealizowali to świat dietetyki sportowej byłby nasz. Przysięgam.

Walczy ze stereotypem dobrych i złych produktów spożywczych, edukuje jak komponować swoją dietę tak, by nie rezygnować z ulubionych przysmaków.

Współpracuje także z osobami zmagającymi się z zaburzoną relacją z jedzeniem oraz chcącymi poprawić swój stosunek do jedzenia.

Prywatnie kocha aktywnie spędzać wolny czas i eksperymentować w kuchni.

Legalny Doping

Lubisz sport, ale nie czujesz się wyczynowcem? Gubisz się w gąszczu informacji, a diety Cię przytłaczają? Im więcej czytasz, tym mniej wiesz? Ta książka rozwieje Twoje wątpliwości i pokaże Ci:

  • jak proste zmiany przynoszą długotrwałe i zadowalające efekty,
  • co jeść przed i po treningu,
  • jakie nawyki pomogą Ci polepszać wyniki w aktywności sportowej,
  • jak układać jadłospisy, by odejść od sztywnych zasad i od skrajności,
  • jak znaleźć swój „złoty środek”, ufając intuicji,
  • jak w świadomy sposób łączyć naturalne żywienie z aktywnością fizyczną.

Dieta to nie przymus. Przestań na niej „być” – zacznij się właściwie odżywiać. Bez schematów!

Książka Doroty to wartościowa pozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z odżywianiem w sporcie – Damian Parol – dietetyk, psychodietetyk, autor publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat diety, sportu i zdrowego stylu życia

Książka wypełniła lukę na rynku, ponieważ w przystępny sposób przeprowadza nawet zupełnie zielonego w temacie odbiorcę przez meandry dietetyki sportowej. Podoba mi się w szczególności zdrowe podejście do tematu i omawianie mód żywieniowych pod kątem ich zalet i wad. Warto przeczytać! – Viola Urban – dietetyk, autorka bloga Okiemdietetyka.pl

Bez zbędnego przegadywania, za to z konkretnymi wskazówkami – co, kiedy i ile razy dziennie. Polecam wszystkim aktywnym, bo z pewnością zarażą się dobrymi nawykami!
– Marcin Urbaś – mistrz Europy i rekordzista Polski w biegu na 200 metrów, autor książki „Biegać każdy może. Trenuj z mistrzem!”

PATRONI MEDIALNI: Survival Race, Poland Business Run, Magazyn Bieganie, Magazyn Kuchnia, Magazyn Szosa, Polska Biega (Agora), Akademia Lekkoatletyczna Marcina Urbasia

Nasi partnerzyCo będzie dalej?

Dieta Sportowca szybko się rozwija! Poza blogiem, podnosi się również poziom świadczonych usług. Powiększamy także zespół dietetyków, którzy na co dzień mają do czynienia ze sportem zgodnie z przekonaniem, że nikt, kto nie zna sportu, nie jest w stanie sportowcom doradzić.

Nie pozostaje nic innego – rozgość się proszę i czerp jak najwięcej z lektury. Jeśli chcesz poczytać jedną z wielu pozytywnych opinii o Naszych usługach i blogu, przejdź do zakładki Wpisy i opinie.