Jogurty stoją w poczekalni, a owoce leżą spleśniałe

Przypomnienie dla każdego sportowca “na głodzie” po mocnym treningu: Pamiętaj, że nie tylko ilość, ale przede wszystkim JAKOŚĆ produktów, którymi żywisz swój organizm mają wpływ na Twoje zdrowie i wydolność.

O co chodzi?

Między innymi o przechowywanie produktów.

Jeśli widzisz, że w sklepie jogurty stoją “w poczekaniu” poza lodówkami, a po zakupie okazuje się, że ich konsystencja odbiega od normy – zmień sklep, w którym robisz zakupy. Jeśli pracownicy nie mają problemu, żeby pokazywać “troskę” o produkty klientom sklepu – możemy się domyślać co się z nimi dzieje na zapleczu. Zawsze, jeśli zauważysz spleśniałe warzywa / owoce – zgłoś obsłudze.

Nie powinieneś także kupować żadnego świeżego produktu, który leży niedaleko spleśniałego okazu. Grzybni nie widać – a jest wewnątrz – stąd babcine “odkrajanie” nadpleśniałego fragmentu jest bezsensu, a Ty zjadając potencjalnie “normalny” owoc wprowadzasz do swojego organizmu patogennego grzyba.

Jeśli chodzi o przechowywanie jaj poza lodówkami – nie mamy czego się obawiać, o tyle, o ile jaja nie były myte i mają naturalną barierę ochronną. Po umyciu powinny być trzymane w lodówce, aby temperatura pokojowa nie sprzyjała rozwojowi patogennych drobnoustrojów.

(tabelkę znalazłam na womkat.edu.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Otrzymaj 4-tygodniowy mailing "Jak schudnąć?" i wiele więcej w przyszłości! :)

Wyślij mi newsletter (bez spamowania)!

 

Zapis do Projektu jest jednocześnie zapisem na newsletter. Akceptuję to i wiem, że w każdym momencie mogę zrezygnować.

 

Zapis do Projektu jest jednocześnie zapisem na newsletter. Akceptuję to i wiem, że w każdym momencie mogę zrezygnować.