Jak przestać się objadać? 1/2

To nie jest tak, że sportowcom się nie zdarza. Myślę, że warto poruszyć ten temat, bo jest to problem wielu osób – i nie tylko tych, które siedzą na kanapie całe dnie objadając się chipsami i lodami na przemian. Objadanie, czyli jedzenie zbyt dużo, często współwystępujące z jedzeniem kompulsywnym. Dużo, w krótkim czasie i ponad …

Continue Reading

Jak przestać się objadać? 2/2

Jak przestać się objadać? Zapraszam na część drugą! W pisałam o podstawach, które związane są z komponowaniem swojej diety. Dzisiaj trochę o nawykach, które będą zapobiegać zapominaniu się. Kiedyś przeczytałam, że jeśli czujemy się przejedzeni to znak, że sobie zaszkodziliśmy. Coś w tym jest, że umiar popłaca. /w przypadku zawodowych sportowców często do czynienia mamy …

Continue Reading

Jak odbudować dobrą relację z jedzeniem? – cz. 2

Zanim przeczytasz, wpadnij do części 1 Odbudowanie neutralnej lub najlepiej pozytywnej relacji z jedzeniem poprawia komfort życia i zmniejsza poziom stresu. Kolejne punkty, które rozszerzają pierwszą część dotyczą zarówno aspektów dietetycznych, socialnych i psychologicznych. Pamiętaj, że sama dieta to tylko dieta. 1. Spotykaj się ze znajomymi No przecież się spotykam! Spotykaj się, ale w świadomy …

Continue Reading

Jak odbudować dobrą relację z jedzeniem? – cz. 1

Jak jeść normalnie? Co to właściwie znaczy normalnie jeść? 😉 Co to jest pozytywna, dobra relacja z jedzeniem? Lata na dietach, nieudanych i tych, które zakończyły się jakiegoś rodzaju powodzeniem. Znajdujesz się sytuacji, w której nie wiesz co to znaczy “jeść normalnie”? Zapomniałeś jak to jest jeść bez musu analizowania? Podziwiasz luz w diecie, który …

Continue Reading

Masz problem z jedzeniem? Zaburzenia odżywiania nie jedno mają imię.

Wpis jest I częścią rozpoczynającą serię wpisów o zaburzeniach odżywiania. Jeśli temat Cię nie dotyczy – nie masz problemów z objadaniem, nie rozmyślasz pół dnia o jedzeniu i spalaniu kcal,  nie odchudzasz się bezskutecznie od długiego czasu – chodź zobaczyć pomysły na koktajle treninigowe. 🙂 Czy Twoje życie kręci się wokół jedzenia? Jedząc śniadanie myślisz …

Continue Reading

Palisz tłuszcze czy węglowodany?

Na jakim paliwie Twój organizm funkcjonuje najlepiej? Co spalasz ciężko trenując? Współczesna piramida żywienia oparta na węglowodanach złożonych czyni nas “maszynami jadącymi na tanim paliwie”, którym są węglowodany. Niskokaloryczne (4kcal/1g), mające możliwości do magazynowania w organizmie na okres znacznego, krótkiego wysiłku i będące łatwym źródłem “szybkiej” energii. Tymczasem okazuje się, że nie musi tak być. …

Continue Reading